10-12.06.2016 Konferencja "Rewolucja w psychoterapii? Nowe badania, idee, praktyka.”

Naukowe Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej (NTPP) zaprasza Państwa na drugą konferencję, zatytułowaną „Rewolucja w psychoterapii? Nowe badania, idee, praktyka.” Konferencja odbędzie się w Teatrze Buffo w Warszawie, 10-12 czerwca 2016.
Jak powiedział Alfred Hitchcock „Film powinien się zaczynać od trzęsienia ziemi, a potem napięcie ma nieprzerwanie rosnąć.” Dlatego po pierwszej, bardzo wysoko ocenionej, konferencji  Naukowego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej (NTPP) zorganizowaliśmy kolejną, na której wystąpi niezwykły zestaw gości. Każdy z naszych prelegentów mógłby być samodzielnym bohaterem konferencji, a jednak pojawią się wszyscy razem w Warszawie i będą Państwo mogli skorzystać z tej wyjątkowej możliwości poszerzenia swojej wiedzy i warsztatu zawodowego.

Cele i zamierzenia konferencji są sformułowane bardzo ambitnie,  na poziomie zmiany istniejącego stanu rzeczy, rewolucji i przełomu, co gwarantują zaproszeni goście, - osoby, które już tej zmiany dokonały i dokonują aktualnie, mając zapewnione miejsce w podręcznikach psychiatrii i psychoterapii  oraz których dokonania przekładają się obecnie na sposób pracy klinicystów na całym świecie.

Nasi goście to prof. Nancy Andreasen, prof. Patricia Coughlin, prof. Jonathan Shedler i prof. Mark Solms.

Profesor Nancy Andreasen zainspirowała nowe myślenie w psychopatologii i psychiatrii. Nie zawsze jesteśmy świadomi tej inspiracji, gdy myślimy tak jak ona np. o roli objawów negatywnych w schizofrenii, o pacjentach, o lekach, o trudnościach terapeutycznych. Artykuł Nancy Andreasen  z 1982 „Objawy negatywne schizofrenii” poruszył lawinę w całej światowej psychiatrii i był cytowany 2000 razy. A potem prof. Andreasen była jeszcze bardziej twórcza i tak jest do dziś. Jej obecny obszar zainteresowań to neuroobrazowanie zaburzeń psychicznych…

Z kolei prof. Mark Solms, twórca neuropsychoanalizy, przewodniczący Międzynarodowego Towarzystwa Neuropsychoanalitycznego odpowiada za to, że w tej chwili wszystko jest już neuro-, jak neuropsychoanaliza, neuropsychiatria, neuropsychoterapia. Mark Solms zmienia te dziedziny łącząc je między sobą, znajdując naukowe dowody, weryfikując, udowadniając że nie ma przepaści pomiędzy wiedzą neurobiologiczną, a psychoanalityczną i psychoterapeutyczną.

Na naszej konferencji wystąpi też Jonathan Shedler, światowej sławy psychoterapeuta i badacz, aktualnie Clinical Associate Professor of Psychiatry w  Szkole Medycznej Uniwersytetu Colorado. Jego zainteresowania naukowe skupiają się na ocenie skuteczności terapii  psychodynamicznej oraz badaniach nad zaburzeniami osobowości. Wraz z Drew Westenem stworzył procedurę diagnozy zaburzeń osobowości SWAP (Shedler –Westen Assessement Procedure) pozwalająca na dymensjonalne i kategorialne diagnozowanie zaburzeń osobowości /polska wersja C. Żechowski i wsp. 2009).  Liczne badania potwierdziły użyteczność  kliniczną i badawczą SWAP oraz jej wysoką jakość w badaniach psychometrycznych. Od 2008r. procedura ta stała się częścią Psychodynamicznego Podręcznika Diagnostycznego (PDM). Wśród badań J.Shedlera szczególne znaczenie mają prace poświęcone efektywności psychoterapii psychodynamicznej, w których dowiódł on, że psychoterapia ta jest oddziaływaniem opartym na dowodach (EBT).

Patricia Coughlin psycholog, badaczka i psychoterapeutka, ceniona i znana na świecie przedstawicielka i nauczycielka Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Psychodynamicznej (ISTDP)opowie na naszej konferencji o tym, jak psychoterapia psychodynamiczna się zmienia. Dr Coughlin jest autorką cenionych publikacji, m.in. wydanej po polsku „Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Psychodynamicznej." Od lat wykłada i prowadzi superwizje na całym świecie.

Wszystkie te osoby wystąpią zarówno oddzielnie, jak i razem - w kilku dyskusjach panelowych - a ponadto w dyskusjach i komentarzach pojawia najbardziej znani współcześni polscy psychoterapeuci. Zapraszamy Państwa  na to wyjątkowe wydarzenie.

Konferencji towarzyszyć będzie warsztat Jonathana Shedlera, pt.: "Leczenie trudnego pacjenta - osobowość jako kierunkowskaz dla skutecznej psychoterapii", na który również już dzisiaj Państwa zapraszamy.

W załączeniu znajdą Państwo program i ulotkę konferencji oraz ulotkę i formularz zgłoszeniowy na warsztat prof. Shedlera.

W celu rejestracji na konferencję zapraszamy na stronę internetową konferencji:  www.psychoterapiaszkolenia.pl.

Aktualny próg opłat konferencyjnych obowiązuje tylko do 20 marca!