Członkowie Instytutu

Członkowie IPP pracują zarówno w sektorze publicznym z bardzo chorymi pacjentami.

Między innymi

  • w Instytucie Psychiatrii i Neurologii
  • w Centrum Psychoterapii
  • w Ośrodku Terapii Dziecka w Środowisku
  • w ośrodku Aga AOP

jak i w prywatnej praktyce

  • w Ambulatorium Psychoanalitycznym
  • w Ośrodeku Psychoterapii Analitycznej Anima
  • w Ośrodeku Psychoterapii Analitycznej "Self"

Członkowie honorowi Instytutu:
dr Jan Malewski, prof.dr hab. Irena Namysłowska, dr Joseph Simo, dr Michel Vincent
.

Pełna lista członków instytutu:

Arseniuk Renata    arseniu@op.pl
Bartosiewicz Patrycja pakisiel@interia.pl
Czaja Jowita jowita.czaja@ipp.waw.pl
Ejmont Bronislaw bronislawejmont@interia.pl
Gonczar Emilia emilia.gonczar@gmail.com
Guzowata Agnieszka a.gudzowata@onet.pl
Kasprzak-Sabik Dorota dorcare@gazeta.pl
Koper Marzena marzenna.koper@op.pl
Kubiak Alicja b.kubiak@chello.pl
Kuszyk-Riley Małgorzata mkuszyk.riley@gmail.com
Lang Alicja  
Łukawska Elżbieta ela.lukawska@interia.pl
Markiewicz Izabela iza.markiewicz@gmail.com
Murawiec Sławomir murawiec0@op.pl
Piechowska  Joanna j.piechowska@complector.pl
Piętek Magdalena magdalena.a.gawel@gmail.com
Strzelecka Joanna joanna-ps@wp.pl
Szmalec Małgorzata mszmal@poczta.onet.pl
Świderski Tomasz toswiderski@wp.pl
Tarka Daria daria.tarka@gmail.com
Walewska Katarzyna katwal@psych.uw.edu.pl
Walewski Paweł pavil@poczta.onet.pl
Wegner  Emilia emilia.wegner@gmail.com
Wietrzyk Iwona iwwietrzyk@poczta.onet.pl
Witkowska Marta witkowska.marta@gmail.com
Wójt Krystyna krystyna_wojt@op.pl
Zalewska Agnieszka psychoterapia.analityczna@onet.eu
Żechowski Cezary cezech@poczta.onet.pl
Żółtowska Agnieszka agnieszka.zoltowska@vp.pl
   
   
   
   
   
   
   

 

 


Fragment wywiadu z dr Katarzyną Walewką

(...) - Kim są zrzeszeni w IPP? Na jakich "frontach" działają członkowie IPP?

K.W.: Od początku istnienia Instytutu do chwili obecnej, co jest prawdopodobnie związane z tym, że wszyscy pracujemy w sektorze publicznym, duża część osób zrzeszonych w Instytucie to lekarze psychiatrzy, także ze stopniami doktora. Członkowie założyciele IPP - doktor Stelmaszczyk z Łodzi, który jest jednocześnie doktorem filozofii i psychiatrą, doktor Antonii Jakubczyk pracujący w Klinice Dzieci i Młodzieży w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, kierowanej przez profesor Namysłowską. Ja również obroniłam pracę doktorską, na Uniwersytecie we Wrocławiu, na temat leczenia osób chorych na depresję. Uniwersytet ten, chociaż trochę mniejszy jest żywo zainteresowany rozwojem nauk humanistycznych. Liderem tej grupy jest profesor Robert Szaciuk, tłumacz Fromma już od przeszło trzydziestu lat. Około ośmiu lat temu założył on Towarzystwo Badań nad Psychoanalizą, którego mam przyjemność być członkiem.

Kolejnym członkiem Instytutu jest Pani Grażyna Wyszyńska, która jest kierownikiem Ośrodka Terapii Dziecka w Środowisku oraz superwizorem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Doktor Sławomir Murawiec, jest założycielem i opiekunem sekcji neuropsychoanalizy, szefem szkolenia w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, pracuje w jednym z tamtejszych oddziałów, posiada drugi stopień specjalizacji z psychiatrii, certyfikat psychoterapeuty z SMPTP. Jest terapeutą analitycznym IPP, prowadzi praktykę prywatną.

Doktor Małgorzata Szmalec jest specjalistą drugiego stopnia w psychiatrii, posiada certyfikat terapeuty P.T.P.P i IPP. Certyfikaty psychoterapeuty psychoanalitycznego IPP oraz PTPP posiadają również Izabela Budniak, Agnieszka Ryczko i Monika Jakubowicz z Ośrodka Terapii Dziecka w Środowisku; Anna Chrostowska-Buzun z Ambulatorium Psychoanalitycznego,Grażyna Miazga.

Doktor Cezary Żechowski, który jest specjalistą z obszaru zaburzeń żywienia i jest psychiatrą dziecięcym z drugim stopniem specjalizacji, po doktoracie, również jak dr Antonii Jakubczyk pracuje w Klinice Dzieci i Młodzieżowej w Instytucie Psychiatrii i Neurologii. Jest on certyfikowanym terapeutą analitycznym I.P.P, superwizorem I.P.P. Jest również delegatem do Towarzystwa Analizy rodzin założonego przez Alberta Eigera.

Pani Iwona Rachuna - posiada certyfikat terapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, pracuje także w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, jest psychoterapeuta psychoanalitycznym IPP.

Pan Tomasz Świderski jest psychologiem pracującym w Szpitalu Bródnowskim w II Klinice Psychiatrycznej AM, w Ambulatorium Psychoanalitycznym, jest terapeutą analitycznym w IPP.

Pani Alicja Kubiak - jest terapeutą oraz superwizorem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, superwizorem, szefem szkolenia podstawowego w I.P.P., na Uniwersytecie Warszawskim jest kierownikiem Akademickiego Ośrodka Psychoterapii.

(.)

W tym roku pięciu terapeutów zdobyło certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, tj.: Anna Chrustowska-Buzun, Monika Jakubowicz, Grażyna Miazga, Agnieszka Ryczko-Ike i dr Cezary Żechowski."

Czytaj cały wywiad...