14.05.2016 Warszawa Konferencja NA POGRANICZU PSYCHOZY

Polskie Towarzystwo na rzecz Psychologicznego i Społecznego Podejścia do Psychoz (Polski odział ISPS), Instut Analizy Grupowej „Rasztów”, Akademia Pedagogiki Specjalnej oraz Ośrodek Psychoterapii PSYCHE PLUS zapraszają do uczestnictwa w pierwszej edycji konferencji z cyklu „Praktyczne aspekty pracy psychoterapeutycznej” pod tytułem:

NA POGRANICZU PSYCHOZY- Praktyczne aspekty pracy psychoterapeutycznej
Konferencja odbędzie się 14 maja 2016 r. w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie w godzinach 10.00-17.30 (rejestracja: 9.00-10.00)

Honorowym gościem i głównym prelegentem będzie profesor Bent Rosenbaum, lekarz psychiatra, profesor na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Kopenhaskiego oraz starszy pracownik naukowy Kliniki Psychoterapii Psychiatrycznego Centrum w Kopenhadze. Profesor Rosenbaum jest analitykiem szkoleniowym Duńskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. Pełnił funkcję prezesa Duńskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (1998-2000), a w latach 2003-2011 prezesa Duńskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. Prowadzi własną praktykę psychoanalityczną i psychoterapeutyczną. Od lat aktywnie zaangażowany w działalność międzynarodowego towarzystwa International Society for Psychological and Social Approaches to Psychosis (ISPS).

Od ponad trzech dekad profesor Rosenbaum interesuje się psychoterapią osób z doświadczeniem psychozy. Był głównym badaczem w wielu projektach poświęconych tej tematyce. Obszar jego zainteresowań naukowych obejmował pracę z osobami w trakcie pierwszej hospitalizacji po epizodzie psychotycznym oraz osobami w okresie prodromalnym. Kierował również realizacją narodowego projektu dotyczącego psychoterapii schizofrenii (Danish National Schizophrenia Project) oceniającego skuteczność psychodynamicznej psychoterapii psychoz w porównaniu do standardowego leczenia. W ostatnim okresie zajmował się również tematem traumy psychologicznej.

Program I Konferencji obejmuje:
Wykład profesora Benta Rosenbauma, psychoanalityka, lekarza psychiatry, profesora Uniwersytetu Kopenhaskiego, który przedstawi swój sposób myślenia i pracy z osobą z doświadczeniem psychozy.

Komentarz do wykładu przedstawi prof. Katarzyna Prot-Klinger.

Demonstrację dwóch przypadków klinicznych, których superwizję na forum plenarnym poprowadzi prof. Rosenbaum.
W trakcie dyskusji panelowej jej uczestnicy zastanowią się nad tematem „Dekompensacja psychotyczna pacjenta – klęska terapeutyczna czy droga do zdrowia?”
Konferencja zakończy się sesją social dreaming, którą poprowadzi Joanna Skowrońska.

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji, uprzejmie prosimy o przesłanie wypełnionego zgłoszenia załączonego do niniejszej wiadomości na adres konferencja@psycheplus.pl oraz dokonanie opłaty zgodnie z tabelą zamieszczoną w załączniku. Uwaga: opłaty zniżkowe obowiązują do 14 marca 2016.

Opłatę za konferencję należy dokonywać na rachunek Instytutu Analizy Grupowej „Rasztów" (ul. Genewska 9a, 03-963 Warszawa, z dopiskiem "KONFERENCJA NA POGRANICZU PSYCHOZY"):

BZWBK 75-1090-1694-0000-0001-0271-1433

Więcej informacji uzyskają Państwo na stronie www.psycheplus.pl/konferencja.html

W razie pytań, prosimy o kontakt drogą e-mailową konferencja@psycheplus.pl lub telefoniczną: 22-699-02-02 .

Sekretariat Komitetu Organizacyjnego Konferencji "Na pograniczu psychozy", APS, 14 maja 2016
Tel.:  22 699 02 02
E-mail: konferencja@psycheplus.pl