XXVIII DNI IPP – „Cierpienie w pracy” 23 lutego 2019 r.
Warszawa, Uniwersytet Warszawski
godz. 9.30-17.00

Współcześnie wielu zgłaszających się pacjentów cierpi z powodu załamania się patologicznej organizacji osobowości, a podstawowym obszarem ich funkcjonowania jest życie zawodowe. Dotychczas psychoanaliza stała na stanowisku, że problemy sfery zawodowej są wtórne i obronne wobec tych w relacji z bliskimi. Tymczasem ogromne wysiłki terapeutów wkładane w odzyskiwanie pierwotnej relacji w analizie skłaniają nas do głębszej refleksji na ten temat. Dlatego też podczas konferencji podejmiemy tematykę cierpienia w pracy. W oparciu o prezentacje zaproszonych gości będziemy zastanawiać się nad funkcją życia zawodowego oraz cierpieniem profesjonalistów w obliczu patologii i złożonych problemów funkcjonowania instytucji. Refleksją obejmiemy zarówno cierpienie pacjentów, jak i terapeutów.

Prelegentami będą znakomici psychoanalitycy, a wśród nich:
Dr SERGE FRISH – psychiatra i psychoanalityk szkoleniowy Belgijskiego Towarzystwa Analitycznego, reprezentant Europy w IPA, znawca problemów w instytucjach szkolących. Podczas konferencji podzieli się swoimi doświadczeniami oraz badaniami.
Dr BERDJ PAPAZIAN – psychiatra i psychoanalityk Szwajcarskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego podejmie problematykę funkcji życia zawodowego we współczesnych patologicznych organizacjach osobowości.
ALICJA LANG – psycholog kliniczna i zdrowia z Wiednia, członkini Austriackiego Związku Psycholożek i Psychologów oraz Instytutu Psychoanalizy i Psychoterapii. Wygłosi wystąpienie na temat postawy i dylematów etycznych wobec cierpienia pacjentów.

Obrady zwieńczy dyskusja panelowa.

Cena konferencji: do 19 stycznia – 250 zł, od 20 stycznia – 300 zł, studenci – 150 zł.
Wpłaty z dopiskiem „Konferencja” prosimy kierować na konto IPP w banku PKO (nr 34 10201156 0000 7102 0008 5688).
Osoby zainteresowane otrzymaniem rachunku prosimy o wcześniejsze przekazanie danych do faktury skarbnikowi IPP na adres skarbnikipp@gmail.com

Wpłata na konto jest równoznaczna z zarejestrowaniem się na konferencję.