Szanowni Państwo,
zaprasza do Poznania
na cykl wykładów
Wojtka Hańbowskiego
„Melanie Klein – odkrycia i idee”

W cyklu sześciu wykładów zostaną omówione odkrycia i koncepcje Melanie Klein dotyczące mechanizmów identyfikacji, obiektów wewnętrznych, pozycji depresyjnej i schizoidalno-paraniodalnej. Opisane będą również odkrycia dotyczące procesów symbolizacji i pierwotnych fantazji oraz techniki pracy Klein. Jeden z wykładów będzie poświęcony dyskusji o kontrowersjach w ramach Brytyjskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego i omówieniu zasadniczych różnic w poglądach Melanii Klein i Anny Freud.
Terminy: piątki – piątki – 18.01. 2019, 15.02, 15.03, 17.05, 14.06, 05.07, godz. 19:00 – 20:30
Zgłoszenia: do 31.12.2018 r. na adres sekretariatu ISPHS (kontakt@isphs.pl; tel. 697 485 747); opłata: 360 zł za cały cykl; wpłata po uprzednim zgłoszeniu i potwierdzeniu rezerwacji miejsca w sekretariacie.
Miejsce: Siedziba ISPHS w Poznaniu
przy ul. Szamotulskiej 96/1 (róg z ul. Wawrzyńca Engeströma).
Wojciech Hańbowski – psychoanalityk szkoleniowy w PTPa i w ISPHS, członek-korespondent Brytyjskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, psychoanalityk dzieci i młodzieży. Autor licznych publikacji, w tym dwóch książek. Wykładowca m.in. na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych SWPS w Warszawie. Kierownik Poradni ISPHS.