DOLNOŚLĄSKA SZKOŁA PSYCHOTERAPII PSYCHOANALITYCZNEJ zaprasza na V DOLNOŚLĄSKI WEEKEND Z PSYCHOANALIZĄ POD PATRONATEM POLSKIEGO TOWARZYSTWA PSYCHOTERAPII PSYCHONALITYCZNEJ
STRZELIN 29.06-01.07.2018

PROGRAM:
29.06 Piątek:
• Wykład: dr Gustaw Sikora – „Czy pracując w modelu relacji z obiektem ciągle potrzebujemy teorii popędów?”.

30.06 Sobota
• Gustaw Sikora – Sesje superwizyjne „metodą master class”*
• Superwizja pracy klinicznej w małej grupie. Prowadzący: Krzysztof Srebrny
• Gustaw Sikora, Michał Rożko. Panel dyskusyjny: Albert Camus – „Obcy” – różne spojrzenia. Uczestnicy proszeni są o przeczytanie „Obcego” Alberta Camus’a oraz „Sprawę Mersaulta” Kamela Daoud.

03.07 Niedziela
• Seminaria teoretyczne:
– Gustaw Sikora – Nieświadome fantazje.
– Krzysztof Srebrny – Popęd śmierci.

* Metoda „Master class” polega na tym, że w dużej grupie, superwizant prezentuje materiał i wpierw dyskutuje o nim tylko z prowadzącym, a potem dyskutują wszyscy uczestnicy.

ZAKWATEROWANIE:
• Hotel „MARIA” , Strzelin (ok. 40 km od Wrocławia w stronę Opola i Katowic) www.hotel-maria.pl

PROWADZĄCY:
• dr Gustaw Sikora – Lekarz – psychiatra. Psychoanalityk Brytyjskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego (BPAS) i Instytutu Psychoanalizy w Londynie, gdzie pełni funkcję Sekretarza Honorowego Komitetu Naukowego. Mieszka i praktykuje w Londynie, także jako konsultant w London Clinic of Psychoanalysis. Członek – założyciel Międzynarodowego Towarzystwa Neuro-Psychoanalizy oraz członkiem interdyscyplinarnych grup the London Philosophy and Psychoanalysis Group i New Imago forum. W przeszłości, w polsce pracował w collegium Medicum UJ w Krakowie, gdzie organizował Pracownię Psychoanalizy – jednostkę, która wprowadziła psychoanalizę do kształcenia lekarzy. Był założycielem i pierwszym ordynatorem, dziłającego do dziś Oddziału Leczenia Osobowości w Szpitalu Babińskiego w Krakowie, który to oddział wprowadził kompleksowy model leczenia zaburzeń osobowości oparty o metodę psychoanalityczną.

• Michał Rożko – Z wykształcenia filozof. Psychoterapeuta. Kandydat Polskiego Towarzystwa Psychoanalityczego. Mieszka i praktykuje we Wrocławiu.

• Krzysztof Srebrny – Certyfikowany psychoanalityk Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, superwizor i psychoterapeuta szkoleniowy Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Założyciel Dolnośląskiej Szkoły Psychoterapii Psychoanalitycznej. Mieszka i praktykuje w Sulejówku k. Warszawy.

KOSZT:
• Pełny koszt udziału w zajęciach, zakwaterowania w pokojach 2- lub 3-osobowych i wyżywienia wynosi:
810 PLN przy wpłacie do 12.05.2018
870 PLN przy wpłacie od 12.04.2018
(Studenci i współpracownicy Dolnośląskiej Szkoły Psychoterapii Psychoanalitycznej odpowiednio: 750 PLN i 810 PLN).

ZGŁOSZENIA:
• Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie uczestnictwa na adres:weekend@krzysztofsrebrny.pl
• Ze względu na kwestie organizacyjne(podział na grupy seminaryjne, zakwaterowanie, sale konferencyjne itp.), bardzo proszę o możliwe szybkie zgłoszenia. Zwrotnym mailem dostaniecie Państwo potwierdzenie uczestnictwa, pakiet niezbędnych informacji i szczegóły dotyczące płatności.
• Osoby chcące zaprezentować materiał kliniczny na superwizji (do czego bardzo zachęcam), proszone są o zaznaczenie tego w zgłoszeniu mailowym.

W zależności od ilości uczestników program może się nieznacznie zmienić.