Konferencja organizowana jest przez Specjalistyczną Poradnię Rodzinną dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy oraz Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej. Odbędzie się 14 kwietnia 2018 roku w Centralnej Bibliotece Rolniczej przy ul. Krakowskie Przedmieście 66 w Warszawie. 

Tegoroczna edycja konferencji nosi podtytuł „Ile seksu jest w seksie” i koncentruje się wokół szeroko pojętej tematyki seksualności w parach. Ze szczegółami programu i informacjami o prelegentach mogą Państwo zapoznać się na stronie www.psychoanalizapary.pl

Zachęcamy również do polubienia naszego profilu na facebooku: https://www.facebook.com/pracujacpsychoanalityczniezparami/

W imieniu organizatorów,

Jarosław Serdakowski

Dyrektor Specjalistycznej Poradni Rodzinnej dz. Bemowo m.st. Warszawy

 

„Ile jest seksu w seksie?” to tytułowe pytanie tegorocznej konferencji. Seks w relacji dwóch dorosłych osób pozostających w związku wydaje się sprawą oczywistą. Kiedy jednak mamy się zajmować tym obszarem funkcjonowania w gabinecie terapeutycznym, to napotykamy różnego rodzaju trudności – zarówno po stronie par, jak i ich terapeutów.

O czym mówić, czym się zajmować – jego fizjologicznym czy psychicznym wymiarem? I czy w ogóle można te wątki rozdzielić? Jak badać ten obszar nie naruszając intymności pary a jednocześnie nie dystansować się zbytnio i nazywać rzeczy po imieniu?

Podobnie jak w poprzednich edycjach, w tym roku również łączymy perspektywy. Nasi Prelegenci będą podejmować zarówno kwestie specyficznych zaburzeń seksualnych takich jak: przedwczesny wytrysk czy pochwica, jak i złożonych, nieświadomych mechanizmów odpowiedzialnych za budowanie emocjonalnej i fizycznej bliskości.

Referaty wygłoszą:
David Hewison, Tavistock Relations, UK: „Seks i para – tragedia czy komedia?”
Linsey Blair, Tavistock Relations, UK: „Umysł i ciało – zintegrowane podejście do pracy z dysfunkcjami seksualnymi”
Barbara Amanowicz – Specjalistyczna Poradnia Rodzinna dz. Bemowo m.st. Warszawy: ” Seksualność, podmiotowość i przestrzeń psychiczna”.

Materiał kliniczny przedstawi: Anna Szafrańska – psychoterapeutka psychoanalityczna prowadząca praktykę prywatną w Warszawie i Otwocku.

Mamy nadzieję, że udział w konferencji pozwoli na głębsze zrozumienie intymnego funkcjonowania pary.

Zapraszamy!
Organizatorzy:
Specjalistyczna Poradnia Rodzinna dz. Bemowo m.st. Warszawy
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej