WYKŁAD OTWARTY BARTOSZ M. PUK: O ZNACZENIU ZMYSŁÓW W RELACJI PSYCHOANALITYCZNEJ
Bartosz M. Puk – psychoanalityk, członek Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego oraz IPA.

Z wykształcenia jest lekarzem psychiatrą. Od 1996 roku pracuje jako psychoterapeuta w Krakowie. Od 2013 roku jest licencjonowanym psychoanalitykiem. Ponadto jest członkiem zwyczajnym, superwizorem i terapeutą szkoleniowym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Współtworzył środowisko terapeutów psychoanalitycznych w Małopolsce, angażując się w działalność szkoleniową Krakowskiej Szkoły Psychoterapii Psychoanalitycznej i kliniczną Oddziału Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic Szpitala J. Babińskiego w Krakowie. Od 2015 roku współprowadzi szkolenie PTPP Dolnośląskiej Szkoły Psychoterapii Psychoanalitycznej.

Członek GroupOne – grupy psychoanalityków IPA prowadzących dyskusje kliniczne na osi miast Oslo-Tel Awiw-Mediolan-Barcelona-Berlin-Kraków.

Pracuje jako psychoanalityk w swoim gabinecie w Krakowie, prowadzi liczne zajęcia naukowe i organizuje spotkania łączące myślenie psychoanalityczne ze sztuką i medycyną.

W wykładzie autor rozważa rozmaite doznania zmysłowe, które towarzyszą spotkaniu pacjenta i analityka. Mogą one odwracać uwagę od znaczących elementów i potencjalnych przeżyć pacjenta. Jednak przy wnikliwej pracy zajęcie się surowymi doznaniami zmysłowymi może torować drogę znaczącemu doświadczeniu i przeżyciu emocjonalnemu.

Wykład będzie zawierał kilka przykładów klinicznych i krótkich winiet filmowych, które mają na celu zobrazowanie tezy wykładu oraz otwarcie pola do dyskusji.

Siedziba PTPa, Warszawa, Lwowska 5 m. 6, godz. 20:15-21:45

Wykład będzie transmitowany do ośrodków w Gdańsku i Rzeszowie

Miejsce transmisji w Gdańsku
Uniwersytet Gdański, ul. Bażyńskiego 4, aula S 204
(Wstęp wolny dla pracowników naukowych i studentów Instytutu Psychologii UG oraz członków i kandydatów PTPa)

Miejsce transmisji w Rzeszowie
ul. Piłsudskiego 8-10, I piętro

Opłata za udział w wykładzie: 40 zł, studenci 30 zł; za udział w transmisji odpowiednio 30 zł i 20 zł, na konto PTPa nr:
03 1440 1390 0000 0000 1503 8397. W siedzibie PTPa można zapłacić gotówką przed wykładem.
Dane do faktur proszę przesłać po wykładzie na adres: ptp@raport.waw.pl