Szanowni Państwo, 1 grudnia (sobota) w godzinach 11.15 – 14.30 mamy przyjemność zaprosić Państwa
na wykład Pani dr. Agnieszki Fiutak* pt.: „Tajemnica zawodowa i udostępnianie dokumentacji psychologicznej”.

W trakcie wykładu Prowadząca poruszy kwestie związane z prawnymi i etycznymi aspektami udostępniania dokumentacji oraz tajemnicy zawodowej psychologów i psychoterapeutów z podaniem konkretnych przykładów. Między innymi, odpowie na pytania:
– Jak ma postąpić terapeuta gdy w trakcie terapii uzyska informacje o popełnieniu przestępstwa, w którym pacjent jest ofiarą lub sprawcą? Czy może, a może musi powiadomić odpowiednie organy?

– Jak ma postąpić psychoterapeuta gdy sądy i/lub prokuratura zwracają się o przekazanie dokumentacji dotyczącej prowadzonej psychoterapii danej osoby. Czy przekazanie dokumentacji stanowi naruszenie tajemnicy zawodowej? Czy terapeuta ma przekazać dokumentację?

Wykład odbędzie się w siedzibie Instytutu Analizy Grupowej Rasztów, ul.Genewska 9a w Warszawie.

Dla członków Instytutu wstęp wolny.
Pozostali uczestnicy – 35pln (płatność przelewem na konto).
Prosimy o potwierdzenie obecności na adres sekretariat.rasztów@gmail.com

Serdecznie Zapraszamy
Komisja Etyki IAGR
Katarzyna Prot-Klinger
Krzysztof Kraszewski
Katarzyna Wyrzykowska
* Dr Agnieszka Fiutak
SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny

Absolwentka Wydziału Prawa Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. R. Łazarskiego w Warszawie. W 2016 r. uzyskała stopień doktora nauk prawnych w zakresie prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego w Warszawie na podstawie rozprawy „Odpowiedzialność karna za wykonanie zabiegu leczniczego bez zgody pacjenta” przygotowanej pod kierunkiem Pana prof. dr hab. Ryszarda Stefańskiego. Absolwentka Studium Podyplomowego Prawa Medycznego, Bioetyki i Socjologii Medycyny Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego i Rzeczoznawstwo Samochodowe Wydziału Mechanicznego Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie.

Przez kilka lat pracowała w ochronie zdrowia wykonując zawód pielęgniarki. W 2010 r. Laureatka nagrody w konkursie Uczelni Łazarskiego w Warszawie „Brylanty Łazarskiego”.

Od 2012 r. prowadzi kancelarię prawną LEXMEDI. Prowadzi zajęcia z zakresu prawa medycznego oraz prawa dla psychologów i psychoterapeutów. Wykładowca na SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego. Współkierownik studiów podyplomowych „Prawo medyczne i farmaceutyczne” na SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny w Warszawie.

Autorka licznych publikacji z zakresu prawa medycznego i prawa dla psychologów.