Instytut Psychoanalizy i Psychoterapii

5 października 2019 o godz. 12:00

na

wykład otwarty:

„PSYCHICZNY AZYL, NIEBEZPIECZNA ILUZJA. CZ. II: TEORIA I TECHNIKA”

JEAN – MICHEL QUINODOZ / JEAN – MARC CHAUVIN

Wykład przygotowany przez Jean-Michela Quinodoza wygłosi Jean-Marc Chauvin – psychiatra, psychoterapeuta i psychoanalityk szkoleniowy, członek założyciel Szwajcarskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, bliski wspópracownik Jean-Michela Quinodoza,  związany z nurtem winnicottowskim oraz Centrum Psychoanalizy Raymond de Saussure w Genewie.

Jednocześnie informujemy, że tego samego dnia o godz. 15:30 odbędzie się superwizja grupowa z Panem Chauvin dla członków i osób szkolących się w IPP.

Wykład i superwizja będą tłumaczone z języka angielskiego.

Miejsce wykładu: BUW, ul. Dobra 56/66, Sala nr 254 (II p.).

Superwizja grupowa odbędzie się w siedzibie IPP na ul. Kruczej 46.

Zgłoszenia proszę wysyłać na adres: ipp@ipp.waw.pl do 27 września 2019.

Koszt uczestnictwa w wykładzie wynosi 50 zł (30 zł dla członków i osób szkolących się w IPP). Koszt superwizji jest ten sam.

Wpłaty z dopiskiem „Quinodoz 05.10.2019” prosimy kierować na konto Instytutu: 34 1020 1156 0000 7102 0008 5688 .

Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury prosimy o wcześniejsze przesłanie danych na adres:
skarbnikipp@gmail.com
Faktury wystawiamy jedynie po dokonaniu wpłaty na konto IPP.

***

Uczestnictwo w wykładzie nie wymaga znajomości pierwszej części seminarium, która została przedstawiona przez Pana Quinodoza w zeszłym roku. Jeśli jednak ktoś z Państwa miałby ochotę się z nią zapoznać, istnieje możliwość nabycia tekstu w formacie pdf w cenie 30 zł. Aby go otrzymać, prosimy o :

1) informację w treści zgłoszenia wysłanego na ipp@ipp.waw.pl

oraz

2) dokonanie łącznej wpłaty za uczestnictwo w październikowym wykładzie oraz za tekst pierwszej części seminarium do dnia 27 września 2019.

Po otrzymaniu wpłaty tekst zostanie Państwu wysłany 30 września 2019. Z powodów organizacyjnych po upływie tej daty nie będzie już możliwości nabycia tekstu.

***

Link do wydarzenia na stronie Facebook:

***

Dr Jean-Michel Quinodoz jest psychoanalitykiem prowadzącym prywatną praktykę w Genewie. Jest członkiem założycielem
Szwajcarskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego oraz członkiem nadzwyczajnym Brytyjskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego.

Jest autorem licznych artykułów oraz prac z zakresu psychoanalizy dotyczących praktyki klinicznej, teorii oraz historii myśli. Jego cztery książki: „La solitude apprivoisée” [Oswojona samotność], „Les rêves qui tournent une page” [Sny, które otwierają nowy rozdział], „A l’écoute d’Hanna Segal: [Rozmowy z Hanną Segal] oraz „Lire Freud” [Czytając Freuda] zostały przetłumaczone na wiele języków.

W latach 1994-2003 i 2008-2009 pełnił funkcję redaktora The International Journal of Psychoanalysis na Europę. Od 2003 roku jest redaktorem naczelnym The European Annuals
of The International Journal of Psychoanalysis (europejskich roczników czasopisma wydawanych w języku francuskim, włoskim, niemieckim, tureckim, rosyjskim i greckim).

W 2010 roku otrzymał nagrodę Mary Sigourney Award.